Słupy teletechniczne, Polska

Kompozytowe słupy teletechniczne do budowy linii światłowodowej zostały zastosowane w ramach projektu Polska Cyfrowa na Podkarpaciu. Inwestor zdecydował się na zakup słupów kompozytowych ze względu na ich liczne zalety i znaczące oszczędności dla inwestycji w porównaniu ze słupami betonowymi.
Ze względu na niską wagę słupów, montaż jest bardzo szybki i łatwy – wymaga zaangażowania tylko dwóch osób, nie ma potrzeby stosowania ciężkiego sprzętu montażowego, możliwe jest ręczne przenoszenie słupów w trudnym terenie. Inwestycja w znacznej mierze odbywa się na polach i terenach prywatnych. Stosując słupy kompozytowe, wykonawca podczas instalacji nie narusza prywatnych posesji i bez problemu dostarcza słupy np. w tereny bagienne i podmokłe przenosząc je ręcznie.
W przypadku transportu, jeden tir pomieści aż 300 szt. słupów kompozytowych co znacznie ogranicza koszty transportu dla całej inwestycji w porównaniu ze słupami betonowymi.
Ponadto, słup kompozytowy nie wymaga malowania i konserwacji podczas całego okresu eksploatacyjnego, który wyliczany jest na 40 lat.
szczegóły dotyczące produktu na stronie -> kliknij 

Kategorie

Model

Słup teletechniczny

Wzór

RAL 7035

Lokalizacja

Podkarpacie