Informacje prasowe

Miesięcznie produkują tyle, co niedawno przez pół roku. Teraz czas na eksport

Osiągnęliśmy poziom produkcji, który stawia nas w gronie największych producentów słupów kompozytowych w Europie. Pracujemy nad rozwojem inteligentnych produktów i zwiększeniem poziomu bezpieczeństwa w wypadku zderzeń samochodów z naszymi słupami. Jesteśmy na dobrej drodze, żeby stać się jedyną firmą w Europie, mającą w ofercie zestaw słupów z certyfikatami bezpieczeństwa dla wszystkich kategorii siły zderzeń – mówi Zbigniew Szkopek, prezes grupy Alumast.

Zapraszamy do przeczytania całego artykułu:

zobacz artykuł na www.wnp.pl
materiał ukazał się dnia 22.08.2019

Miasta we właściwym świetle? – inteligentne ograniczanie smogu świetlnego

Niecałe 100 lat temu każdy mieszkaniec Ziemi mógł spojrzeć w górę i zobaczyć rozgwieżdżone niebo. Obecnie miliony osób na całym świecie nigdy nie zobaczą Drogi Mlecznej, a 99 proc. społeczeństw w Stanach Zjednoczonych i Europie nie może przeżyć naturalnej nocy.

Zanieczyszczenie światłem (light pollution) to problem globalny i dotyczy głównie ludzi żyjących na terenach zurbanizowanych, których z roku na rok przybywa. W 2050 roku zdecydowana większość populacji będzie żyła w miastach. Dlatego tak ważne są tereny zielone i szukanie rozwiązań, które spowodują, że potrzeby mieszkańców będą we właściwy sposób zaspakajane, a negatywne skutki oddziaływania na środowisko, takie jak smog świetlny, możliwie jak najbardziej ograniczane. – Poszukiwanie rozwiązań zapewniających niezbędne potrzeby w zakresie oświetlenia powinno być oparte na jego optymalizacji i wykorzystaniu nowoczesnych technologii – tłumaczy Jarosław Schabowski, dyrektor BRD Alumast S.A.

Zapraszamy do przeczytania całego artykułu:

zobacz artykuł na www.propertydesign.pl
materiał ukazał się dnia 2.08.2019

Operatorzy Systemów Dystrybucji energii elektrycznej sięgają po innowacje

Konieczność modernizacji i rozbudowy infrastruktury do przesyłu energii elektrycznej toruje drogę innowacyjnym urządzeniom dla sektora. Wyzwania OSD związane z rosnącym zużyciem energii elektrycznej w kraju, niezbędnym rozwojem elektromobilności oraz prosumentów wraz z koniecznymi remontami starej, niewydolnej infrastruktury wymuszają sięganie po ułatwienia i szukanie oszczędności.

Zapraszamy do przeczytania całego artykułu:

zobacz artykuł na www.nowa.energia.com.pl

zobacz artykuł na www.rynekelektryczny.pl
materiał ukazał się dnia 24.07.2019

Autem elektrycznym na wakacje?

Większość współczesnych podróżujących dokonuje wyboru hotelu online.
Jeden z popularniejszych serwisów rezerwujących miejsca noclegowe już w zeszłym roku dodał do swojej wyszukiwarki filtr „stacja ładowania pojazdów elektrycznych”.

– Rozwiązanie wpisujące się w ideę smart city, które w Londynie działa, a w Polsce jest już dostępne, to możliwość zamontowania latarni miejskich, jednej lub całej sieci, z wbudowaną wewnątrz ładowarką do samochodów elektrycznych – wyjaśnia Jarosław Schabowski, dyrektor BRD i rozwoju kompozytów Alumast S.A. – Jest to ułatwienie nie tylko dla turystów, ale również dla mieszkańców miast, którzy nie posiadają własnych garaży, tym bardziej prywatnych stacji ładowania, a jedynie korzystają z parkingów publicznych – dodaje ekspert.

Zapraszamy do przeczytania całego artykułu:

zobacz artykuł na www.dlalejdis.pl
materiał ukazał się dnia 16.07.2019

Innowacyjna ładowarka do samochodów elektrycznych

Większość współczesnych podróżujących dokonuje wyboru hotelu online. Jeden z popularniejszych serwisów rezerwujących miejsca noclegowe (Booking.com) już w zeszłym roku dodał do swojej wyszukiwarki filtr „stacja ładowania pojazdów elektrycznych”. Rozwiązania prawne na poziomie UE, przyjęte także przez Polskę, napędzają rynek elektromobilności. Szczęśliwie, za przyjętymi przepisami idą rozwiązania ekonomiczne – ulgi i dopłaty – programy wsparcia.

[…] Odpowiedzią na te potrzeby jest innowacyjne rozwiązanie jednego z krajowych producentów – ładowarka do aut elektrycznych SMARTPOLE CHARGER zabudowana w… słupie oświetleniowym.

Zapraszamy do przeczytania całego artykułu:

zobacz artykuł na www.biznes-hotel.pl
materiał ukazał się dnia 28.06.2019

ALUMAST dostarczy kompozytowe słupy oświetleniowe dla PKP PLK

Spółka Alumast S.A. wygrała przetarg na dostarczenie 228 słupów z kompozytów polimerowych wraz z wysięgnikami dla PKP Polskich Linii Kolejowych. Słupy oświetleniowe o innowacyjnej konstrukcji wyposażą m.in. rewitalizowane dworce kolejowe, znacząco podnosząc bezpieczeństwo pasażerów. To kolejny projekt realizowany przez Alumast dla PKP PLK w ramach 10-letniej współpracy obu spółek.

Zapraszamy do przeczytania całego artykułu:

zobacz artykuł na www.newconnector.pl
materiał ukazał się dnia 15.05.2019

Alumast zapowiada tłuste lata – wyniki finansowe 2018

Notowana na rynku alternatywnym Alumast SA osiągnęła w 2018 r. przychody w wysokości 11,6 mln PLN i skokowy wzrost zysku netto. Pozyskany, jedyny w kraju certyfikat bezpieczeństwa dla wiodących produktów spółki – drogowych słupów kompozytowych, stawia Alumast w europejskiej czołówce i na pozycji lidera na rynku polskim. Przeprowadzona w 2018 r. ewaluacja procesów operacyjnych zwielokrotniła moce produkcyjne i zredukowała koszty. Grupa Alumast już korzysta na rozpędzających się inwestycjach infrastrukturalnych.

Zapraszamy do przeczytania całego artykułu:

zobacz artykuł na www.biznes.interia.pl
materiał ukazał się dnia 16.04.2019