Alumast w mediach

Relacja ze spotkania w Ambasadzie Maroka z Panem Abderrahimem Atmoun

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo:

ZOBACZ MATERIAŁ
materiał ukazał się dnia 14.01.2021

ZOBACZ ARTYKUŁ
materiał ukazał się dnia 13.01.2021

 

Czy jeden słup kompozytowy może mieć wiele zastosowań?

“Słupy – codziennie mijamy je na drogach, chodnikach, przy torach kolejowych, zwykle nikt nie zwraca na nie uwagi, w końcu to tylko słupy. Okazuje się, że mogą one być czymś więcej.Mówimy o słupach kompozytowych przyjaznych dla środowiska, które wykorzystywane są w wielu branżach od kilkudziesięciu lat”

Zapraszamy do przeczytania całego artykułu:

ZOBACZ ARTYKUŁ NA www.fixly.pl
materiał ukazał się dnia 10.06.2020

 

Aktywne bezpieczeństwo już w Polsce

Kolejne miasta i gminy w Polsce zamawiają aktywne przejścia dla pieszych – Smartpole Crossing. Rozwiązanie stworzone przez polskich inżynierów z Wodzisławia Śląskiego, zanim trafiło do polskich miast, zostało dobrze przyjęte w kilku państwach Unii Europejskiej, w tym w Holandii – uchodzącej za lidera bezpieczeństwa pieszych w Europie.

Zapraszamy do przeczytania całego artykułu:

ZOBACZ ARTYKUŁ NA www.businessinsider.com.pl
materiał ukazał się dnia 05.05.2020

ZOBACZ ARTYKUŁ NA www.forbes.pl
materiał ukazał się dnia 05.05.2020

Większość pieszych ginie nocą… i to na przejściach. Dramatyczne statystyki.

Ponad połowa wypadków z udziałem pieszych w 2019 r. w Polsce zdarzyła się na przejściach. Do większości wypadków śmiertelnych dochodzi w nocy. Polska pod tym względem jest liderem czarnych statystyk krajów Unii. Od wielu lat ta sytuacja niewiele się zmienia. Czy aktywne przejścia mają szansę poprawić bezpieczeństwo pieszych na pasach?

Zapraszamy do przeczytania całego artykułu:

zobacz artykuł NA dziennikzachodni.pl
materiał ukazał się dnia 23.04.2020

Ładowarki (wkrótce) obowiązkowe

Zgodnie z unijną dyrektywą od 10 marca 2020 r. nowe i remontowane budynki mieszkalne oraz biurowce mają być wyposażane w stacje ładowania samochodów elektrycznych. Na razie przepisy te nie zostały wprowadzone w Polsce, ale jest to kwestią czasu.

Zapraszamy do przeczytania całego artykułu:

zobacz artykuł na www.fleet.com.pl
materiał ukazał się dnia 26.03.2020

Większość pieszych ginie na przejściach – najnowsze statystyki

Zgodnie z najnowszym raportem GDDKiA aż 64% przejść dla pieszych w Polsce wymaga zmian podyktowanych bezpieczeństwem. Najnowsze statystyki policyjne za 2019 rok wskazują, że ponad 50% wypadków z udziałem pieszych ma miejsce na przejściach. O tym, co trzeba zmienić, aby było bezpieczniej, a przechodnie mieli szansę być zauważeni, rozmawiamy ze specjalistami.

Zapraszamy do przeczytania całego artykułu:

zobacz artykuł na www.wbiznesie.info.pl
materiał ukazał się dnia 25.03.2020

Plany samorządów polskich miast na rozwój elektromobilności

Zgodnie z Ustawą o elektromobilności i paliwach alternatywnych do końca 2020 r. w Warszawie musi powstać tysiąc ogólnodostępnych stacji ładowania samochodów elektrycznych. W mniejszych miastach, takich jak Kraków, Łódź, Wrocław, Gdańsk czy Katowice, stacji musi być co najmniej 210. Na razie miasta są na początku drogi do elektromobilności.

Zapraszamy do przeczytania całego artykułu:

zobacz artykuł na www.eutoexpert.pl
materiał ukazał się dnia 6.02.2020

Auta elektryczne ładowane przy latarni? To może być rozwiązanie problemu

Wąskim gardłem w upowszechnianiu samochodów elektrycznych na wielką skalę jest brak wystarczająco gęstej sieci ładowania. Inżynierowie z Wodzisławia Śląskiego proponują, by jako bazę do ładowania samochodów elektrycznych wykorzystywać słupy oświetleniowe.

Zapraszamy do przeczytania całego artykułu:

zobacz artykuł na www.wnp.pl
materiał ukazał się dnia 30.10.2019

zobacz artykuł na www.autoexpert.pl
materiał ukazał się dnia 30.10.2019

zobacz artykuł na www.motofakty.pl
materiał ukazał się dnia 7.11.2019

NA TYM PRZEJŚCIU NIGDY NIE DOJDZIE DO POTRĄCENIA PIESZEGO?

Polska firma zakończyła niedawno dostawę aktywnego, “multimedialnego” przejścia dla pieszych w Weert w Holandii. Podobne rozwiązanie zainstalowała również w Jaworze na Dolnym Śląsku.

Zapraszamy do przeczytania całego artykułu:

zobacz artykuł na www.motoryzacja.interia.pl
materiał ukazał się dnia 28.10.2019

zobacz artykuł na www.budownictwo.co
materiał ukazał się dnia 29.10.2019

zobacz artykuł na www.motoryzacja.interia.pl
materiał ukazał się dnia 3.11.2019

Miesięcznie produkują tyle, co niedawno przez pół roku. Teraz czas na eksport

Osiągnęliśmy poziom produkcji, który stawia nas w gronie największych producentów słupów kompozytowych w Europie. Pracujemy nad rozwojem inteligentnych produktów i zwiększeniem poziomu bezpieczeństwa w wypadku zderzeń samochodów z naszymi słupami. Jesteśmy na dobrej drodze, żeby stać się jedyną firmą w Europie, mającą w ofercie zestaw słupów z certyfikatami bezpieczeństwa dla wszystkich kategorii siły zderzeń – mówi Zbigniew Szkopek, prezes grupy Alumast.

Zapraszamy do przeczytania całego artykułu:

zobacz artykuł na www.wnp.pl
materiał ukazał się dnia 22.08.2019

Miasta we właściwym świetle? – inteligentne ograniczanie smogu świetlnego

Niecałe 100 lat temu każdy mieszkaniec Ziemi mógł spojrzeć w górę i zobaczyć rozgwieżdżone niebo. Obecnie miliony osób na całym świecie nigdy nie zobaczą Drogi Mlecznej, a 99 proc. społeczeństw w Stanach Zjednoczonych i Europie nie może przeżyć naturalnej nocy.

Zanieczyszczenie światłem (light pollution) to problem globalny i dotyczy głównie ludzi żyjących na terenach zurbanizowanych, których z roku na rok przybywa. W 2050 roku zdecydowana większość populacji będzie żyła w miastach. Dlatego tak ważne są tereny zielone i szukanie rozwiązań, które spowodują, że potrzeby mieszkańców będą we właściwy sposób zaspakajane, a negatywne skutki oddziaływania na środowisko, takie jak smog świetlny, możliwie jak najbardziej ograniczane. – Poszukiwanie rozwiązań zapewniających niezbędne potrzeby w zakresie oświetlenia powinno być oparte na jego optymalizacji i wykorzystaniu nowoczesnych technologii – tłumaczy Jarosław Schabowski, dyrektor BRD Alumast S.A.

Zapraszamy do przeczytania całego artykułu:

zobacz artykuł na www.propertydesign.pl
materiał ukazał się dnia 2.08.2019

Operatorzy Systemów Dystrybucji energii elektrycznej sięgają po innowacje

Konieczność modernizacji i rozbudowy infrastruktury do przesyłu energii elektrycznej toruje drogę innowacyjnym urządzeniom dla sektora. Wyzwania OSD związane z rosnącym zużyciem energii elektrycznej w kraju, niezbędnym rozwojem elektromobilności oraz prosumentów wraz z koniecznymi remontami starej, niewydolnej infrastruktury wymuszają sięganie po ułatwienia i szukanie oszczędności.

Zapraszamy do przeczytania całego artykułu:

zobacz artykuł na www.nowa.energia.com.pl

zobacz artykuł na www.rynekelektryczny.pl
materiał ukazał się dnia 24.07.2019

Autem elektrycznym na wakacje?

Większość współczesnych podróżujących dokonuje wyboru hotelu online.
Jeden z popularniejszych serwisów rezerwujących miejsca noclegowe już w zeszłym roku dodał do swojej wyszukiwarki filtr „stacja ładowania pojazdów elektrycznych”.

– Rozwiązanie wpisujące się w ideę smart city, które w Londynie działa, a w Polsce jest już dostępne, to możliwość zamontowania latarni miejskich, jednej lub całej sieci, z wbudowaną wewnątrz ładowarką do samochodów elektrycznych – wyjaśnia Jarosław Schabowski, dyrektor BRD i rozwoju kompozytów Alumast S.A. – Jest to ułatwienie nie tylko dla turystów, ale również dla mieszkańców miast, którzy nie posiadają własnych garaży, tym bardziej prywatnych stacji ładowania, a jedynie korzystają z parkingów publicznych – dodaje ekspert.

Zapraszamy do przeczytania całego artykułu:

zobacz artykuł na www.dlalejdis.pl
materiał ukazał się dnia 16.07.2019

Innowacyjna ładowarka do samochodów elektrycznych

Większość współczesnych podróżujących dokonuje wyboru hotelu online. Jeden z popularniejszych serwisów rezerwujących miejsca noclegowe (Booking.com) już w zeszłym roku dodał do swojej wyszukiwarki filtr „stacja ładowania pojazdów elektrycznych”. Rozwiązania prawne na poziomie UE, przyjęte także przez Polskę, napędzają rynek elektromobilności. Szczęśliwie, za przyjętymi przepisami idą rozwiązania ekonomiczne – ulgi i dopłaty – programy wsparcia.

[…] Odpowiedzią na te potrzeby jest innowacyjne rozwiązanie jednego z krajowych producentów – ładowarka do aut elektrycznych SMARTPOLE CHARGER zabudowana w… słupie oświetleniowym.

Zapraszamy do przeczytania całego artykułu:

zobacz artykuł na www.biznes-hotel.pl
materiał ukazał się dnia 28.06.2019

ALUMAST dostarczy kompozytowe słupy oświetleniowe dla PKP PLK

Spółka Alumast S.A. wygrała przetarg na dostarczenie 228 słupów z kompozytów polimerowych wraz z wysięgnikami dla PKP Polskich Linii Kolejowych. Słupy oświetleniowe o innowacyjnej konstrukcji wyposażą m.in. rewitalizowane dworce kolejowe, znacząco podnosząc bezpieczeństwo pasażerów. To kolejny projekt realizowany przez Alumast dla PKP PLK w ramach 10-letniej współpracy obu spółek.

Zapraszamy do przeczytania całego artykułu:

zobacz artykuł na www.newconnector.pl
materiał ukazał się dnia 15.05.2019

Alumast zapowiada tłuste lata – wyniki finansowe 2018

Notowana na rynku alternatywnym Alumast SA osiągnęła w 2018 r. przychody w wysokości 11,6 mln PLN i skokowy wzrost zysku netto. Pozyskany, jedyny w kraju certyfikat bezpieczeństwa dla wiodących produktów spółki – drogowych słupów kompozytowych, stawia Alumast w europejskiej czołówce i na pozycji lidera na rynku polskim. Przeprowadzona w 2018 r. ewaluacja procesów operacyjnych zwielokrotniła moce produkcyjne i zredukowała koszty. Grupa Alumast już korzysta na rozpędzających się inwestycjach infrastrukturalnych.

Zapraszamy do przeczytania całego artykułu:

zobacz artykuł na www.biznes.interia.pl
materiał ukazał się dnia 16.04.2019