Stacje ładowania pojazdów elektrycznych przy parkingach biurowych, hotelowych, centrach fitness? 

Rynek elektromobilności w Polsce rozwija się coraz szybciej. Polacy coraz chętniej kupują lub wypożyczają samochody elektryczne. Stacje ładowania pojazdów elektrycznych nie są zarezerwowane wyłącznie dla parkingów na ulicach czy stacjach paliw. Przy odpowiedniej ładowarce, taka stacja może stać się punktem, który uatrakcyjni każdy obiekt, dlatego warto zainwestować w stację. Klienci podróżujący do hoteli, restauracji czy centrów handlowych chętnie skorzystają z opcji naładowania samochodu.

Smartpole Charger Firma Alumast S.A. oferuje stacje ładowania pojazdów elektrycznych Smartpole Charger. To innowacyjna ładowarka, która łączy w sobie funkcję ładowania oraz oświetlenia ulicznego. Instalacja nie wymaga pozyskania zgód i pozwoleń na budowę, nie ma też potrzeby rozbudowy istniejącej sieci elektrycznej.

Ładowanie normalne Ładowanie normalne (do 22kW), to optymalne rozwiązanie dla miejsc, w których właściciele samochodów elektrycznych zatrzymują się na dłuższy czas. Przy ładowaniu jednofazowym z mocą  7,4kW, pełne naładowanie samochodu elektrycznego wyposażonego w baterię 40kWh (np. Nissan Leaf) zajmuje ok 6 godzin. Pracownik biura w godzinach pracy czy gość nocujący w hotelu są w związku z tym w stanie w pełni naładować baterię w swoim samochodzie. natomiast korzystając z centrum fitness, czy spędzając czas w restauracji przez około 2 godziny, możemy doładować baterię o ponad 15%. Smartpole Charger jest doskonałym rozwiązaniem dla takich lokalizacji. Wykorzystując istniejącą infrastrukturę zasilającą oświetlenie na parkingu, jesteśmy w stanie umożliwić klientom ładowanie samochodów elektrycznych, jednocześnie podnosząc standard i wizerunek obiektu. 

Dlaczego warto zainwestować w Smartpole Charger?

Inwestycja w Smartpole Charger to również rozwiązanie ekonomiczne z finansowego punktu widzenia. Wymiana standardowego słupa oświetleniowego na Smartpole Charger traktowana jest jako modernizacja oświetlenia a nie nowy obiekt podlegający przepisom budowlanym. Dzięki temu nie jest potrzebny nowy projekt ani występowanie o pozwolenie na budowę. Skraca to czas realizacji i znacznie obniża koszt całej inwestycji. Montaż ładowarki Smartpole Charger polega jedynie na wymianie istniejącego słupa oświetleniowego na słup z wbudowaną ładowarką do samochodów elektrycznych. Szacowany koszt takich prac to ok. 2500,00 PLN. Ponadto istniejąca oprawa oświetleniowa może zostać ponownie zainstalowana na Smartpole Charger. Ładowanie może być finansowane przez użytkownika samochodu elektrycznego (autoryzacja poprzez kartę RFID lub aplikację mobilną) albo udostępniane bezpłatnie przez właściciela obiektu jako usługa dodatkowa.  Zastosowanie Smartpole Charger umożliwia zachowanie funkcji oświetlenia zewnętrznego w połączeniu z  ładowaniem samochodów elektrycznych, doskonale wpisując się w aktualne trendy związane z elektromobilnością. Jest to inwestycja, która z łatwością zwróci się właścicielom hoteli, restauracji i innych obiektów rekreacyjnych.