Jeden słup kompozytowy, wiele zastosowań – czym jest ManyPole7

Mija się je codziennie na drogach, chodnikach, przy torach kolejowych, a prawie nigdy nie zwraca się na nie uwagi. Mowa tutaj o słupach kompozytowych, które wykorzystywane są w wielu branżach od ponad wieku. Na przestrzeni lat, ten zwykły element krajobrazu miejskiego zmienił swój wygląd oraz zastosowanie. Dzisiaj słupy nie tylko dostarczają prąd, ale także pełnią inne ważne funkcje. ManyPole7 to multifunkcjonalne rozwiązanie kompozytowe pozwalające na dostosowanie słupa do konkretnych potrzeb za pomocą dostępnych akcesoriów. Sprawdza się przy domu, w ogrodzie, na placu budowy, wzdłuż drogi czy chodnika.

Przykładowo, ManyPole7 czyli słup kompozytowy o długości 7m, może służyć jako słup teletechniczny, maszt flagowy, słup oświetleniowy lub maszt odgromowy. Wielozadaniowość tej konstrukcji jest możliwa dzięki ekologicznym, niezwykle lekkim materiałom użytym do jej powstania. Co więcej, produkt nie ma wartości złomowej, cechuje się odpornością na korozję oraz zniszczenia i zanieczyszczenia odzwierzęce, dzięki czemu będzie służyć nawet przez 40 lat.

Warto zaznaczyć, że multizadaniowy słup może być wykorzystywany nie tylko przez osoby prywatne, ale także przez miasta. ManyPole7 idealnie sprawdza się jako praktyczny słup oświetleniowy do rozświetlania parków i skwerów. Można na nim także zamontować kamery monitoringu miejskiego oraz zawiesić linie światłowodowe. To o wiele tańsza, szybsza w montażu i bardziej ekologiczna alternatywa dla słupów betonowych, stalowych czy drewnianych, które wymagają systematycznej konserwacji, a przy montażu użycia ciężkiego sprzętu.

Szybki i prosty montaż słupów kompozytowych – ManyPole7 wspiera instalatorów

ManyPole7 dzięki wielowarstwowej konstrukcji z tkanin szklanych i żywicy poliestrowej waży zaledwie 18 kilogramów. Jego instalacją może zająć się jedna lub dwie osoby. Czas liczony od dostarczenia konstrukcji na miejsce do osadzenia słupa w gruncie i doprowadzenia go do pełnej funkcjonalności zajmuje nie więcej niż godzinę. Jest to duża zaleta, zwłaszcza jeżeli pojawia się potrzeba zamontowania wielu słupów w krótkim czasie, na przykład jako tymczasowej linii oświetleniowej na budowie. Montaż ManyPole7 jest łatwy i szybki, bez konieczności wylewania fundamentu. Stabilność konstrukcji została osiągnięta dzięki masie montażowej, która rośnie i zastyga w zaledwie 6 minut. Co więcej, za sprawą niewielkiej wagi, prace związane z konstrukcją nie wymagają zaangażowania kilkuosobowego zespołu fachowców. Koszty transportu są bardzo niskie, ponieważ jeden tir może przewieźć aż 300 słupów. Warto wspomnieć o tym, że przy montażu nie jest konieczne użycie ciężkiego sprzętu, co przekłada się na mniejszy koszt całej inwestycji.

Gdzie można wykorzystać słup ManyPole7?

Multifunkcjonalny słup ManyPole7 to idealna baza do wielu praktycznych zastosowań. Sprawdzi się m.in. jako słup oświetleniowy, element instalacji odgromowej, punkt instalacji kamer monitoringu, czujników ruchu, a nawet maszt do ogrodowego żagla przeciwsłonecznego, czy wsparcie dla pnących roślin i siatek ochronnych w sadach. Łatwy i szybki montaż sprzyja zastosowaniu ManyPole7 w tymczasowej instalacji oświetleniowej na budowie czy sieci teletechnicznej. Służy między innymi do budowy linii światłowodowej, która zapewni dostęp do szybkiego internetu setkom tysięcy mieszkańców. Sprawdzi się zarówno na prywatnych posesjach, jak i w przestrzeni publicznej. Przykładowo może służyć jako maszt do zawieszenia flagi w ogródku. Wystarczy dobrać odpowiednie akcesoria do ManyPole7, czyli w tym przypadku rolkę, linkę poliestrową, knagę zewnętrzną i masę montażową. Ze względu na neutralny kolor konstrukcja z powodzeniem wpisze się w aranżację każdej przestrzeni.

Za sprawą materiałów, które są przyjazne środowisku, konstrukcja świetnie sprawdzi się na wszelkiego rodzaju plantacjach oraz w parkach. Może być używana jako podpora roślin pnących, takich jak chmiel, oraz stać się osłoną dla drzew i krzewów w sadach. Co więcej, konstrukcja jest pusta w środku, a to ułatwia zainstalowanie okablowania służącego do zasilania lampy. Takie rozwiązanie sprawdza się nie tylko w miastach, ale także na działce czy terenie wokół domu.

Dla każdego miasta priorytetem powinno być bezpieczeństwo jego mieszkańców. Wsparcie lokalnej policji zostaje zapewnione poprzez korzystanie z monitoringu. Niektóre władze miast borykają się z problemem instalacji kamer CCTV, gdzie ograniczeniem jest przestarzała infrastruktura. Dzięki niedrogiej i prostej w montażu wielozadaniowej konstrukcji problem ten może zostać skutecznie rozwiązany. Producenci ManyPole7 przewidzieli potrzeby miast i zaproponowali opcję zamontowania miejskiego monitoringu na słupie kompozytowym.

ManyPole7  to produkt z dużym potencjałem – na bazie jednego produktu istnieje wiele rozwiązań.  To właśnie uniwersalność stanowi główną zaletę tego rozwiązania, a dobierając odpowiednie zestawy akcesoriów powstaje produkt na miarę własnych potrzeb. Wszystko zależy od pomysłu.

https://www.manypole7.eu/