Szanowni Państwo,
W ubiegły piątek 20 listopada 2020r., odbyła się gala rozdania nagród, XII edycji konkursu Innowator Śląska. Tym razem niniejsze wydarzenie z uwagi na ograniczenia wynikające z pandemii, przybrało nieco odmienną niż w latach ubiegłych formułę. Niestety szersza Publiczność mogła uczestniczyć – oglądać galę wyłącznie online.

Konkurs Innowator Śląska promuje i nagradza najbardziej innowacyjnych przedsiębiorców z województwa śląskiego. Laureatami zostają firmy promujące nowatorskie rozwiązania, które w istotny sposób wpływają m.in. na nasze bezpieczeństwo, komfort czy też ekologię.

Konkurs składa się z 4 kategorii:  

  • Mikro przedsiębiorca 
  • Mały przedsiębiorca
  • Średni przedsiębiorca
  • Instytucja sektora badawczo- rozwojowego. 

Alumast zostało nagrodzone w kategorii średni przedsiębiorca, za innowacyjne rozwiązanie, jakim są aktywne przejścia dla pieszych  Smartpole Crossing . Wielokrotnie podkreślano, że Jury doceniło nie tylko innowacyjność produktu, ale przede wszystkim wkład w poprawę
bezpieczeństwa biernego, jaki niewątpliwe niesie za sobą system Smartpole Crossing.

Statuetkę z rąk Prezesa Górnośląskiej Agencji Przedsiębiorczości i Rozwoju, Pana Bogdana Traczyka, odebrał nasz dyrektor do spraw bezpieczeństwa ruchu drogowego, Pan Jarosław Schabowski. 

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z wydarzenia poniżej, oraz filmu, który znajdziecie tutaj